امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

گزارش کمیسون اخلاق مجمع طلاب در دوره هفتم دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۵۶


گزارش کمیسون اخلاق مجمع طلاب در دوره هفتم تعداد بازدید: ۱۳

حجت الإسلام و المسلمین حق جو، رئیس کمیسیون اخلاق مجمع طلاب در دوره هفتم، گزارشی از عملکرد این کمیسیون در دوره هفتم ارائه کرد.
 
 
 
حجت الإسلام و المسلمین محمد حسین حق جو، رئیس کمیسیون اخلاق مجمع طلاب در دوره هفتم،  در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب گزارشی از عملکرد این کمیسیون در دوره هفتم ارائه کرد.
وی گفت: این کمیسیون اخلاق و تربیت که از شانزده نفر وجود دارد، ما در این مدت چهارسال به طور قطعی اگر بگوییم، بیشترین جلسات را شاید نسبت به کمیسیون های دیگر داشتیم، یعنی تقریباً هر پانزده روز یک بار جلسه داشتیم و آقایان هم اظهار نظرات دیگر دارند که پنج طرح هم در این کمیسیون ارائه و تصویب شده است و به هیئت رئیسه داده شده است مراحل و فرایند اداری را خودشان را باید طی کنند.
 حجت الإسلام و المسلمین حق جو در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با موضوع حوزه انقلابی، تعریف حوزه انقلابی و شاخصه های حوزه انقلابی گفت:  حوزه  انقلابی یک واژه ی نویی است و از مخترعات رهبر معظم انقلاب است (ایشان در عرصه های مختلف یک عناوین و واژه-های جدیدی را خلق می کنند و ارائه می دهند در سطح کشور در عرصه های سیاسی و فرهنگی و پژوهشی و حوزه های دانشگاه و ...) این عنوانی که حضرت آقا در مورد حوزه   انقلابی دارند مهم این است که ما حوزه  انقلابی یعنی همان اسلام به تمام معنا، شناخت اسلام، عمل اسلام و ترویج و تبلیغ معارف اسلام به تمام معنا حوزه ی انقلابی می شود.
رئیس کمیسیون اخلاق مجمع طلاب در دوره هفتم اظهار داشت: یک طلبه ی انقلابی طلبه ای است که اول خودش را «قو أنفسکم و أهلیکم» «وأنذر عشیرتک الأقربین» و بعد هم «قولوا لاإلا الله تفلحوا»  اول خودش بعد خانواده اش، بعد جامعه  اطرافش، بعد هم جهان بشریت نه مسلمانان و غیرمسلمانان، الان این حرکت انقلاب اسلامی بُردش فراتر از شیعه و فراتر از حتی اسلام و فراتر از ادیان الهی است حتی سکولارها و لائیک های دنیا را جذب کرده است بخاطر معارف اندیشمندی که دارد.
حجت الإسلام و المسلمین حق جو  عنوان کرد: اگر ما این کارهای تبلیغی و ترویجی را افزایش بدهیم و امکانات مناسبی داشته باشیم، قطعاً همان زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) می شود برای همین است که در روایت داریم حضرت که تشریف می آورند فریاد حضرت را کل عالم می شنوند و قبول دارند و تبعیت می کنند چون دستورات دین، دستورات فطری است امور فطری هم نه به زمان، نه به مکان، نه به قبیله، نه به منطقه، نه به قاره و نه به هیچ جایی مخصوص نیست اندیشه ها و ارزشهای فطری بر همه-ی انسانها مقبولیت و محبوبیت دارد، اگر ان شاءالله خودمان و خانواده مان و جامعه   کشورمان و خارج از ایران عرضه بکنیم کاملاً چون یک مفاهیم و معارف فطری است مورد قبول همه خواهد بود.
وی در پایان گفت: در دعای عهد داریم که آنهایی که منتظر این حکومت و شراط هستند از قبر بیرون خواهند آمد همان رجعتی که در فقه و کلام اسلامی مطرح است رجعت بکنیم و در جوار حضرت باشیم، یک نکته ای را عرض بکنم اینکه چرا در عالم برزخ رفتیم و چرا برگردیم؟ روایت داریم که اگر کسی یک ساعت زمان ظهور امام زمان (عج) را درک کند، به اندازه هزار سال عبادت تقرب به خدا پیدا می کند.