امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

نظام بانکداری ربوی عامل بیکاری جوانان شده است شنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۴:۱۷


نظام بانکداری ربوی عامل بیکاری جوانان شده است تعداد بازدید: ۱۲

حجت الاسلام حسن روحانی، کم کردن تولید و زدودن اشتغال و بیکاری مردم را از آسیب های ربا دانست و اظهار داشت: صد در صد بیکاری جوانان به خاطر وضعیت موجود نظام بانکی است، در واقع این نظام بانکی پول های ربوی را می گیرد و باعث کم شدن اشتغال، تولید و بیکاری جوانان می شود.
 
 
 
 
حجت الاسلام حسن روحانی متین، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع طلاب با تایید گلایه مراجع از وضعیت نظام بانکی، اظهار داشت: پول هایی که از سوی مردم در بانک ها سپرده گذاری می شود صرف وام هایی می شود که ربا را در جامعه ترویج می دهد.
 
نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای مشهد، این کار را جنگ علنی با خدا دانست و گفت: مسؤولانی که متولی این کار هستند اگر دانسته این کار را انجام دهند، تکلیفشان روشن است، یعنی جنگ با خدا انجام می دهند ولی اگر ندانسته این کار را انجام می دهند و نمی دانند باید گوش به حرف مراجع تقلید بدهند و  خودشان را در تحت لوای قوانین اسلام در بیاورند.
 
حجت الاسلام روحانی متین اظهار داشت: در واقع بدترین آسیبی که ربا می تواند داشته باشد این است که اقتصاد یک جامعه را بهم می ریزد و قدرت تولید آن را پایین می آورد و مردم به تن پروری و پولی گذاشتن در بانک و سودش را گرفتن راضی می شوند.
 
وی ادامه داد: اگر وضعیت جامعه این گونه شود دیگر کسی سراغ سرمایه گذاری و کار آفرینی نمی رود، تولید نمی شود و به تبع آن هم شغلی برای مردم وجود نخواهد داشت.
 
نماینده دوره هفتم طلاب و فضلای مشهد، عنوان کرد: در واقع جامعه ما به سمت یک جامعه می رود که بعدها برای ایجاد و تولید ضروریات خود، مثل نان و گندم به سوی اجانب  دست دراز می کنند.
 
وی کم کردن تولید و زدودن اشتغال و بیکاری مردم را از آسیب های ربا دانست و اظهار داشت: صد در صد بیکاری جوانان به خاطر وضعیت موجود نظام بانکی است، در واقع این نظام بانکی پول های ربوی را می گیرد و باعث کم شدن اشتغال، تولید و بیکاری جوانان می شود.