امروز شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

سلسله نشست های حوزه انقلابی در مدرسه آیت الله بهجت یکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۲۱:۵۱


سلسله نشست های حوزه انقلابی در مدرسه آیت الله بهجت تعداد بازدید: ۲۸۸

سلسله نشست های حوزه انقلابی در مدرسه آیت الله بهجت(ره) شنبه 7 بهمن ماه 96 با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد سعیدی نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه برگزار شد.
 
 
 
 
 
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب، سلسله نشست های حوزه انقلابی در مدرسه آیت الله بهجت(ره) شنبه 7 بهمن ماه 96  با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد سعیدی نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب حوزه علمیه برگزار شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین سعیدی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب برای حوزه و نظام سنگ تمام گذاشتن گفت: ایشان، شخصی است که بار عظیمی از هجمه های دشمن را دفع می کند و به خود آنها باز می گرداند.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب امروز دغدغه مند و نگران است، تصریح کرد: یکی از مطالبی را که ایشان مکررا تاکید می کنند، بحث دفاع از انقلاب و نظام اسلامی است.
 
وی افزود: حضرت آقا از برخی از افراد سن بالا دلخور هستند که  خود را به چیزهای حقیری مانند پول جایگاه و سایر امور مادی فروخته اند ولی ایشان نسبت به طلاب جوانان امیدوار هستند.
نائب رئیس مجمع نمایندگان تصریح کرد: حضرت آقا به شما جوانان امید دارد و در جلسات عمومی و خصوصی خودشان این مساله را تکرار می کنند  و همیشه نسبت به این مساله خداوند را شکر می کنند.
 
حجت الاسلام و الممسلمین سعیدی در ادامه به دو سوال و سه راهکار برای این دو سوال اشاره داشت و گفت: ما اگر الان در زمان امام علی(ع) حضور داشتیم چه وظیفه ای داشتیم و چه رفتاری می کردیم، یعنی آیا در مقام دفاع از دین بودیم یا تماشاچی.
 
وی ادامه داد: حال اگر در زمان امام زمان(عج) باشیم چه موضعی می گیریم در نقش مدافع عمل خواهیم کرد یا نظاره گر، با فرض این دو سوال ما قطعا مرتکب اشتباه نمی شدیم و به دفاع از دین و اسلام ایستادگی می کردیم.
 
عضو مجمع نمایندگان حوزه علمیه با اشاره به اینکه مسیر ائمه معصوم از امام علی(ع) تا امام زمان (ع) یکی است، تصریح کرد: اگر ما امروز برای دفاع از نظام حساس هستیم و از ولایت فقیه حمایت می کنیم، پیداست که در آن زمان هم اگر بودیم مدافع ائمه معصوم(ع) می بودیم.
 
وی نخستین راهکار را کار کردن در این نظام دانست و ابراز کرد: نبایستی مسائلی مانندمخالفت ها، تحرکت منفی و ناامیدکردن ها آن امید و نشاط در درون ما را بگیرد، چون ما مامور به وظیفه هستم و نتیجه هر چه خداوند متعال می خواهد همان می شود بنابراین اصلا جای نگرانی نیست.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه این نظام دارای ویروس های بیرونی و درونی است، تصریح کرد: 17هزار شهید ترور، 37 سال محاصره اقتصادی و کارهای ابتذالی که در جامعه رخ می دهد این ها همه ویروس های درونی و بیرونی است.
 
وی سنگین ترین حمله بیرونی به این کشور را جنگ 8 سال دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: چون ما مامور به وظیفه بودیم محکم ایستادگی کردیم و به وظیفه خود عمل کردیم و در نهایت به پیروزی رسیدیم.
 
نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه باید دانست چه کسی مقصر جلوگیری رشد چنین نظام مقتدر شده است، گفت: هیچ کس نمی تواند خود را تبرئه کند، رهبر معظم انقلاب در این رابطه می فرمایند، روحانی و غیر روحانی بایستی پاسخگو باشند و آفت اینجا است که بخواهیم تقصر را بر ذمه دیگری بیندازیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی ادامه داد: ما بایستی خودمان را موظف بدانیم و نبایستی این در نظر مان باشد که فعلا کار کردن در این مسائل برای ما زود است و فعلا بایستی پایه بالاتر ها کار کنند.
 
وی خاطر نشان کرد: غیر از شخص اول نظام که تمام عمرشان را وقف این نظام برای نجات آن از دست دشمنان صرف کرده است، همه افراد در این مساله سهیم و مقصر می باشند، بنابراین بایستی ضعف ها را بپذیریم و از این نظام دفاع کنیم.
 
نماینده طلاب و فضلای شهرستان سبزوار با طرح سوالی گفت: آیا ایجاد یک انقلاب سختر است یا اصلاحات آن، قطعا ایجاد یک انقلاب کار بسیار سنگینی است، بنابراین بایستی دید در این سال ها از کجا آسیب دیده ایم سپس آن را اصلاح کنیم.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی با بیان اینکه در مسأله اصلاح یک نفر مسئول نیست و همه مسئولند گفت: یک شخص که قصد دارد جامعه را اصلاح کند بایستی ابتدا از خودش شروع کند سپس برای اصلاح جامعه ورود پیدا کند.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب گفت: حضرت آقا در رابطه با حوزه انقلابی تاکید می کنند و دغدغه دارند، ایشان می فرمایند حوزه مادر نظام است همانگونه که مادر از فرزند خودش نگهداری می کند حوزه نیز بایستی از انقلاب مواظبت کند.
 
نائب رئیس مجمع نمایندگان طلاب با اشاره به برخی از ناهنجاری های جامعه گفت:  رهبر معظم انقلاب در رابطه با مقابله با این هنجارها راهکار ارائه می دهند و می فرمایند تا زمانی که این امید، نشاط و اعتقاد به امام زمان(ع) وجود دارد، هیچ موقع ما شکست نخواهیم خورد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعیدی در پایان اظهار داشت: تقاضای بنده از شما طلاب این است که اگر بناست در حوزه بمانید طلبه بسیار خوب و مفیدی باشید و با قدرت از این نظام دفاع کنید چون این نظام به حکومت امام مهدی(ع) وصل است.